Продукт добавлений
Facebook cover 4 - Використання сонячної енергії скорочує викиди CO2

Використання сонячної енергії скорочує викиди CO2 в атмосферу

Пропорційно кількості зекономленого палива

08.04.2021

Давно не секрет, що сьогодні на Землі відбуваються катастрофічні кліматичні зміни. У 2020 році в Україні так і не наступила метеорологічна зима, а січень і зовсім виявився найбільш сухим і теплим місяцем зими за всю історію спостережень. Руйнівні пожежі на південному сході Австралії взимку 2020. Проливні дощі і повені в Індонезії, затоплені міста, підкислення океану, забруднення смогом і багато інших катаклізмів – все це є причинами життєдіяльності людини.

Через що це відбувається і яким чином можемо запобігти масштабним руйнування, ми розповімо в цій статті.

Однією з головних причин порушення кліматичного балансу в природі є використання викопного палива для виробництва електроенергії і забезпечення життєдіяльності людини. Від спалювання викопного палива на електростанціях збільшується кількість парникових газів, що виділяються в атмосферу, а вони в свою чергу підсилюють парниковий ефект.

Велика концентрація таких парникових газів в атмосфері, як CO2 (вуглекислий газ), CH4 (метан) і N2O (закис азоту) блокують повернення тепла з поверхні Землі назад у космос. В цьому і є суть парникового ефекту. Внаслідок таких процесів змінюється клімат планети для збереження балансу між вхідним і вихідним випромінюванням. Таку «кліматичну зміну» ми називаємо глобальним потеплінням. Ну а жахливі наслідки потепління ми всі чудово знаємо.

29590 - Використання сонячної енергії скорочує викиди CO2
maxresdefault - Використання сонячної енергії скорочує викиди CO2

На допомогу вирішенню цього питання прийшли відновлювані джерела електроенергії, що працюють від сонячних променів – це сонячні колектори і сонячні батареї. Сонячний колектор скорочує кількість викидів CO2 в атмосферу пропорційно кількості зекономленого палива.

Що таке сонячний колектор?

Сонячний колектор – це перспективне джерело безкоштовної і екологічно чистої енергії для забезпечення житла гарячим водопостачанням та опаленням. Величезний плюс його роботи полягає не тільки в економії електроенергії і захисті природи від викидів CO2, але і в скороченні витрат на гарячу воду та опалення.

Щоденне зростання тарифів на комунальні послуги змушує багатьох з нас задуматися про способи економії. Ціни тарифів на опалення і гаряче водопостачання на 70-80% залежать від вартості того самого “блакитного палива”. Але чи можна не просто скоротити витрати на електроенергію, а звести їх до нуля? Можна, якщо використовувати сонячний водонагрівач.

Геліоколектор являє собою величезну панель, яка найчастіше монтується на даху будинку. Усередині панелі знаходиться теплообмінник. Завдяки йому і здійснюється підігрів води. Ззовні апарату знаходиться корпус, найчастіше який виконаний зі скла і пластику.

dizajn bez nazvaniya 28 - Використання сонячної енергії скорочує викиди CO2
solar col2 - Використання сонячної енергії скорочує викиди CO2
dfe406332f34a814cfe8b5b97f988d75 - Використання сонячної енергії скорочує викиди CO2

Як працює сонячний колектор для опалення?

Сонячні колектори або іншими словами, сонячні водонагрівачі, працюють за принципом мініатюрної теплиці. Вона накопичує сонячну енергію, циркулюючи по трубах всередині металевої пластини.

Сонячний нагрівач води оцінює свою роботу за допомогою показника ефективності. Він залежить від кількості переданої енергії теплоносія. У теплі сонячні дні температура води, нагрітої за допомогою такого механізму доходить до 70 o С. І все це абсолютно безкоштовно. Тільки завдяки використанню енергії сонця.

Термін служби сонячних колекторів становить від 15 до 30 років, в залежності від типу і виробника. Колектори кращих українських виробників можуть служити навіть довше обумовлених термінів. Чудовим прикладом такого апарата є нова українська торгова марка Sun X (інформацію про обладання можна перегрянути за посиланням). Таким чином виходить, що купити сонячний колектор – означає забезпечити собі нульову вартість комунальних послуг за опалення і гарячу воду, а Землі – нульовий обсяг викидів парникових газів в атмосферу на період в 15 років як мінімум!

Розвиток економічних процесів і світовий досвід використання систем сонячної енергії показує, що майбутнє за альтернативними джерелами енергії.

Збережи планету, почни з себе. Використовуй зелену енергію сонця!

Почати з себе!