Як вибрати сонячний колектор та яких видів вони бувають
розглянемо у цій статті
розглянемо у цій статті
Сонячна енергія може бути використана не тільки для генерування електрики, але і для побутового нагріву води. Пристрій, який виконує цю функцію називається сонячний колектор. Докладний принцип роботи сонячного колектора ви можете прочитати в нашій статті. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибрати сонячний колектор, на що варто звертати увагу і які види колекторів бувають.
Сонячний колектор на сьогоднішній день є найбільш поширеним пристроєм систем гарячого водопостачання та опалення, що працює за допомогою енергії сонця. Його установка дозволяє істотно скоротити витрати на гарячу воду протягом року. Економія на енергоресурсах, при використанні гарячої води, становить приблизно 70%. У випадку з опаленням будинку, даний показник дорівнює 30%. Сонячні колектори діляться на 2 види: плоскі і вакуумні (трубчасті).
Плоский сонячний колектор має низку певних переваг нарівні з вакуумним. Від чого є більш поширеним у використанні. Колектори даного типу мають тривалий термін експлуатації і просту установку. Також їх ціна значно нижче, ніж ціна на вакуумний сонячний колектор. Це дозволяє обладнанню швидко окупитися. Для отримання безкоштовної енергії від Сонця, вони можуть бути інтегровані в побутові резервуари з гарячою водою. Найвигідніший варіант на сьогодні в Україні є плоский сонячний колектор SunX. Гелиосистема SUN X Е002 – це перша гелиосистема, вироблена в Україні. Виробники повністю гарантують високу якість обладнання і тривалий експлуатаційний термін.
Така конструкція дозволяє по максимум використовувати наявні площі для отримання максимальної кількості сонячної енергії. Ефективність роботи пристрою залежить від регіону, пори року і погоди. Природно, в похмуру погоду і взимку продуктивність буде набагато нижче. Але це не означає, що її не буде зовсім. Плоский сонячний колектор є цілорічним.
Сонячне світло падає на матове скло, прагнучи до поглинає пластині. Далі пластина нагрівається, передаючи енергію тепла теплоносія. Теплоносій у вигляді поліпропіленгліколю циркулює по мідних трубках. Через теплообмінник гліколь передає тепло в бак. Там вже тепла вода зберігається там до моменту використання.
Низька ціна.
Підвищена продуктивність.
Простота і надійність конструкції.
Тривалий експлуатаційний термін.
Робота протягом цілого року.
Нагрівання води до 60 градусів протягом дня.
Працює під тиском.
Проста установка.
Підіб’ємо підсумки переваг плоского сонячного колектора.
У вакуумних колекторах в якості утеплювача виступає вакуум, за рахунок чого тепловіддача конкретного обладнання наближена до нуля. Але недоліком даного типу колекторів є невелика площа теплооб’ёма щодо займаної площі. Наприклад, колектор, який займає площу 5 м², має ефективну площу теплосьема – 2,4 м².
Колбу з ударостійкого скла всередині якого знаходиться адсорбційний елемент. Тобто адсорбційна поверхня не контактує з повітрям, вона знаходиться всередині скла. Поверхня в свою чергу багатошарова і селективна, що означає, що вона адсорбує тепло, але пропускає його тільки на внутрішню поверхню колби.
Трубка з мідним стрижнем теплообмінником і спеціальним конденсатором на кінці, для контакту з теплообмінником в корпусі.
З баком акумулятором, вбудованим в конструкцію колектора. Даний тип колекторів використовується для компенсації сезонних теплових навантажень. Найчастіше використовуються в готелях, на дачах або базах відпочинку, тобто сезонно працюючих об’єктах.
З горизонтальним розташуванням вакуумних трубок. Найчастіше використовується в системах підігріву басейнів. Не має широкого застосування в системах приготування гарячого водопостачання (ГВП) і підтримки опалення.
Головним недоліком сезонних колекторів є використання води в якості основного теплоносія. Тому що її потрібно в обов’язковому порядку зливати в кінці сезону з усіх елементів системи.