Продукт добавлений
C 2 1 2 - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?

Як вибрати сонячний колектор та яких видів вони бувають

розглянемо у цій статті

15.02.2021

Сонячна енергія може бути використана не тільки для генерування електрики, але і для побутового нагріву води. Пристрій, який виконує цю функцію називається сонячний колектор. Докладний принцип роботи сонячного колектора ви можете прочитати в нашій статті. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибрати сонячний колектор, на що варто звертати увагу і які види колекторів бувають.

Види сонячних колекторів

Сонячний колектор на сьогоднішній день є найбільш поширеним пристроєм систем гарячого водопостачання та опалення, що працює за допомогою енергії сонця. Його установка дозволяє істотно скоротити витрати на гарячу воду протягом року. Економія на енергоресурсах, при використанні гарячої води, становить приблизно 70%. У випадку з опаленням будинку, даний показник дорівнює 30%. Сонячні колектори діляться на 2 види: плоскі і вакуумні (трубчасті).

А scaled - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?
ploskiy kollektor11 - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?
Kollektory 1280h800 - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?

Плоский сонячний колектор

Плоский сонячний колектор має низку певних переваг нарівні з вакуумним. Від чого є більш поширеним у використанні. Колектори даного типу мають тривалий термін експлуатації і просту установку. Також їх ціна значно нижче, ніж ціна на вакуумний сонячний колектор. Це дозволяє обладнанню швидко окупитися. Для отримання безкоштовної енергії від Сонця, вони можуть бути інтегровані в побутові резервуари з гарячою водою. Найвигідніший варіант на сьогодні в Україні є плоский сонячний колектор SunX. Гелиосистема SUN X Е002 – це перша гелиосистема, вироблена в Україні. Виробники повністю гарантують високу якість обладнання і тривалий експлуатаційний термін.

Зовнішній вигляд даного колектора нагадує тонку скляну пластину.

Конструкція колектора складається з таких елементів:

  1. Абсорбер. Він являє собою металеву пластину, оброблену спеціальним покриттям.
  2. Мідні трубки для циркуляції теплоносія. Вони знаходяться по задню сторону від пластини-абсорбера.
  3. Теплоізоляційний шар з щільного пінопласту. Захищає задню і бічні частини сонячного колектора від тепловтрат.
  4. Корпус. Він виконаний з алюмінієвого композитного матеріалу, максимально герметизований.
  5. Кришка. Виконана з ультрапрозрачного загартованого скла.
2021 03 30 1.54.08 ПП - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?

Така конструкція дозволяє по максимум використовувати наявні площі для отримання максимальної кількості сонячної енергії. Ефективність роботи пристрою залежить від регіону, пори року і погоди. Природно, в похмуру погоду і взимку продуктивність буде набагато нижче. Але це не означає, що її не буде зовсім. Плоский сонячний колектор є цілорічним.

Принцип його роботи здійснюється таким чином:

Сонячне світло падає на матове скло, прагнучи до поглинає пластині. Далі пластина нагрівається, передаючи енергію тепла теплоносія. Теплоносій у вигляді поліпропіленгліколю циркулює по мідних трубках. Через теплообмінник гліколь передає тепло в бак. Там вже тепла вода зберігається там до моменту використання.

 

Низька ціна.
Підвищена продуктивність.
Простота і надійність конструкції.
Тривалий експлуатаційний термін.
Робота протягом цілого року.
Нагрівання води до 60 градусів протягом дня.
Працює під тиском.
Проста установка.

Підіб’ємо підсумки переваг плоского сонячного колектора.

Вакуумні сонячні колектори

У вакуумних колекторах в якості утеплювача виступає вакуум, за рахунок чого тепловіддача конкретного обладнання наближена до нуля. Але недоліком даного типу колекторів є невелика площа теплооб’ёма щодо займаної площі. Наприклад, колектор, який займає площу 5 м², має ефективну площу теплосьема – 2,4 м².

Sunrain manifold 1500x896 1 - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?
sezonnyj kollektor sunrain tzl581800 30 - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?
А scaled - Як вибрати сонячний колектор. Яких видів бувають?

Конструктивно вакуумний сонячний колектор трубчастого типу вдає із себе:

Колбу з ударостійкого скла всередині якого знаходиться адсорбційний елемент. Тобто адсорбційна поверхня не контактує з повітрям, вона знаходиться всередині скла. Поверхня в свою чергу багатошарова і селективна, що означає, що вона адсорбує тепло, але пропускає його тільки на внутрішню поверхню колби.

Трубка з мідним стрижнем теплообмінником і спеціальним конденсатором на кінці, для контакту з теплообмінником в корпусі.

Всесезонні вакуумні колектори існують в двох виконаннях:

З баком акумулятором, вбудованим в конструкцію колектора. Даний тип колекторів використовується для компенсації сезонних теплових навантажень. Найчастіше використовуються в готелях, на дачах або базах відпочинку, тобто сезонно працюючих об’єктах.

З горизонтальним розташуванням вакуумних трубок. Найчастіше використовується в системах підігріву басейнів. Не має широкого застосування в системах приготування гарячого водопостачання (ГВП) і підтримки опалення.
Головним недоліком сезонних колекторів є використання води в якості основного теплоносія. Тому що її потрібно в обов’язковому порядку зливати в кінці сезону з усіх елементів системи.