Продукт добавлений
C 2 1 2 - Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?

Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?

найактуальніша інформація

15.02.2021

Тарифи на комунальні послуги зростають майже щодня. Особливо це стосується тих, на собівартість яких найбільше впливають газові тарифи.

Ціна на опалення і гарячу воду на 70-80% залежить від вартості “блакитного палива”. Щоб запобігти постійному зростанню оплати за комунальні послуги, все більше людей переходить на користування сонячною енергією. Скільки реально можна заощадити грошей, встановивши сонячний колектор, ми розповімо в цій статті.

taryfy na komunalni polsugy ternopil - Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?
bacf6be83c1e8e8c68cb605dee435d77 - Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?
f370c29b7fb243a860191633e5a14e6e - Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?

Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?

Сонячний колектор – це пристрій, призначений для побутового нагріву води за допомогою теплової енергії сонця. Він також може використовуватися для підігріву басейну, а також часткового опалення будинку. Сонячна енергія нагріває матеріал теплоносія, що циркулює всередині мідних труб. А вони, в свою чергу, передають тепло для нагріву проточної води в бойлері. Більш детальний опис принципу роботи сонячного колектора ви можете знайти в нашій статті.

Установка сонячного колектора повністю вирішує проблему постійного зростання комуналки. Сонячна енергія не
тільки дозволяє підтримувати автономність тепла в будинку. В перспективі 5-ти років вона дає можливість серйозно скоротити експлуатаційні витрати. Варто відзначити, що вони складають значну частину комунальних платежів. Економія відбувається шляхом повного підігріву води до необхідної температури. Це відбуваєьтся в більш теплу пору року, коли сонячний день довше. Взимку відбувається лише її частковй підігрів. Проте це, в свою чергу, також значно скорочує витрати на гарячу воду і опалення. Важливо й те, що будь-який сонячний колектор дуже просто встановити і легко обслуговувати. Ці пристрої слугують не один десяток років і таким чином швидко окупляться.

unnamed - Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?

Скільки ж коштує обладнання, як швидко воно окупається і скільки реально на ньому можна заощадити?

У житловому секторі кількість сонячних колекторів розраховують на кількість мешканців у будинку і щоденну потребу в гарячій воді. Зазвичай, монтажні організації пропонують від двох колекторів на маленький будинок і до шести колекторів для великих будинків. Якщо брати середні показники, то для сім’ї з 4-5 людин потрібна установка 2-3 сонячних колекторів. Для розрахунку вартості всієї установки візьмемо сонячний колектор найбільш бюджетного варіанту. На ринку в Україні таким є сонячний колектор українського виробництва SunX. Його ціна становить 6900 грн. Ця ціна майже на 30% нижче від інших аналогів, що дозволить обладнанню швидко окупитися. Більш детальну інформацію про геліосистему можете знайти тут.

Установка сонячного колектора повністю вирішує проблему постійного зростання комуналки. Сонячна енергія не тільки дозволяє підтримувати автономність тепла в будинку. В перспективі 5-ти років вона дає можливість серйозно скоротити експлуатаційні витрати. Варто відзначити, що вони складають значну частину комунальних платежів. Економія відбувається шляхом повного підігріву води до необхідної температури. Це відбуваєьтся в більш теплу пору року, коли сонячний день довше. Взимку відбувається лише її частковй підігрів. Проте це, в свою чергу, також значно скорочує витрати на гарячу воду і опалення. Важливо й те, що будь-який сонячний колектор дуже просто встановити і легко обслуговувати. Ці пристрої слугують не один десяток років і таким чином швидко окупляться.

img 1 1 - Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?
img 3 2 - Скільки можна заощадити за допомогою сонячного колектора?

Повернемося все-таки до розрахунку. Вартість 3 (трьох) сонячних колекторів становить 20700 грн. З урахуванням монтажних робіт, комплектуючих деталей і комбінованого бойлера, установка сонячного колектора вам обійдеться в межах 1500 $.

Щоб заощадити ще більше, при покупці сонячних колекторів можна скористатися програмою компенсації витрат на енергоефективне обладнання. Її учасникам Європейський банк реконструкції і розвитку повертає 35% від вартості покупки.

Тариф на гарячу воду в Києві сьогодні становить 97,89 грн. за 1 м³. Сім’я з 5 осіб в місяць використовує в середньому близько 15 м³на місяць. Таким чином, вартість оплати за гарячу воду становить майже півтори тисячі грн на місяць для сім’ї з п’яти людей. У теплу пору року сонячний колектор дозволяє повністю забезпечувати житло гарячою водою, без додаткового її підігріву за допомогою електроенергії. Взимку, коли світловий день коротший і температура нижча, ефективність звичайно теж нижае. Однак вона все одно є.

Таким чином, що ми отримуємо в результаті?

В умовах 100% ефективності сонячного колектора з травня до жовтня (6 місяців) і 30% його ефективності в наступні півроку, окупність колектора становить майже 3,5 року. Насправді окупність може бути ще швидшою, якщо використання гарячої води у вашому будинку ще більш продуктивне.