Продукт добавлений
C 2 1 2 - ККД сонячного колектора. Що впливає на ефективність роботи геліосистем?

ККД сонячного колектора. Що впливає на ефективність роботи геліосистем?

від чого залежить ккд та що впливає на ефективніть роботи розкажемо в цій статті

15.02.2021

Сонячний колектор – це пристрій, що перетворює енергію сонця в теплову енергію, нагріваючи теплоносій.

Теплоносій же, в свою чергу, циркулює мідними трубами всередині сонячного колектора. Таким чином взаємодіє з теплообмінником, за допомогою якого відбувається нагрівання води для побутового використання. Від чого залежить ККД сонячного колектора, ми розповімо в цій статті.

img 1 1 - ККД сонячного колектора. Що впливає на ефективність роботи геліосистем?
solar col2 - ККД сонячного колектора. Що впливає на ефективність роботи геліосистем?

Що таке ККД і як його порахувати?

ККД або, іншими словами, ефективність сонячного колектора обумовлена ​​кількістю і потужністю перетвореного сонячного випромінювання в теплову енергію. Корисна потужність колектора розраховується шляхом різниці падаючої потужності на поверхню геліосистеми і теплових втрат. Тепер ми знаємо що таке корисна потужність і маємо її формулу. Далі ми наочно проаналізуємо і зрозуміємо, що з чим пов’язано і що від чого залежить.

Прозорість верхньої скляної кришки

Кришка з ультрапрозрачного загартованого скла служить світлопропускним покриттям. Вона збільшує оптичний ККД сонячного колектора за рахунок більшого пропускання енергії всередину геліосистеми. Чим більше прозорість, тим вище ККД. Тому виробники плоских сонячних колекторів намагаються використовувати ультрапрозрачное загартоване скло.

Утеплювач корпусу

Якість цього критерію майже не впливає на максимальну потужність роботи сонячного водонагрівача, але при цьому працює над збільшенням температури стагнації. Що таке стагнація ми розповімо далі.

329 380x200 - ККД сонячного колектора. Що впливає на ефективність роботи геліосистем?

Стагнація – це процес застою сонячної системи через неможливість відбору тепла в геліосистемі. Іноді це може викликати несприятливі умови для обладнання. Тому необхідно дотримуватися ряду рекомендацій для запобігання негативного впливу процесу застою. Однією з яких є висока якість утеплення корпусу, щоб та сама температура стагнації стала вище.

Процес стагнації.

Даний процес виникає в момент відключення циркуляції всередині геліосистеми при наявності сонячного випромінювання. Найчастіше процес стагнації відбувається влітку. Температура теплоносія набирає своє максимальне значення, яке перевищує температуру кипіння. Наслідком є кипіння рідини всередині колектора.

Абсорбер є ключовим елементом в ефективному функціонуванні сонячного колектора. Процес перетворення сонячної енергії в теплову і потім передача тепла теплоносію відбувається саме в абсорбере. Більш детальний принцип роботи сонячного колектора ви можете прочитати в нашій статті. Це допоможе вам зорієнтуватися в розташуванні всіх компонентів сонячних нагрівачів.

Абсорбер

Потрібно не тільки нагріти поглинаючу поверхню, але і ефективно передати це тепло рідкому теплоносію. За законами фізики коефіцієнт теплопередачі залежить від товщини матеріалу, у зв’язку з цим тонка мідна теплосприймаюча панель в плоскому колекторі може бути менш ефективною, ніж більш товста алюмінієва або сталева.

Тепер ми знаємо від чого залежить потужність і ефективність сонячного колектора, а також його ККД. Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук, щоб стежити за новинами.