Продукт добавлений
Facebook cover 1 1 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

Зламався газовий нагрівач?

Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

06.04.2021

Газова колонка вийшла з ладу і вся родина залишилась без гарячої води.

Дуже знайома ситуація? У цій статті ми розкажемо, які бувають причини поломок і що треба робити, щоб питання про ремонт газових колонок вас турбувало як можна рідше.

1. Коли відкриваємо кран з водою, то газова колонка не вмикається.

Причиною такої несправності може бути як недостатній тиск води, так і технічна несправність: знос мембрани водяної частини, «сіли» батарейки, порушен ланцюг системи газового контролю і біметалічного датчика, відмова блоку управління або сервомотора. Як усунути поломку?

Можемо спробувати включити газову колонку, шляхом зміни тиску водяної частини. На важелі регулювання води, поставте ручку на самий мінімум, а потім повільно повертайте ручку за годинниковою стрілкою. Таким чином зменшується напір води і збільшується тиск водяної частини. В результаті наших дій, нагрівач має запрацювати.

Другою причиною несправності може бути фільтр, забитий іржею та іншим сміттям. Але тут не обійтись без допомоги професійної людини, адже чистку ви не зможете зробити власними силами.

Остання причина – це забита накипом сітка змішувача крана. Можете просто спробувати увімкнути нагрівач без неї.

Instagram FB Telegram post 40 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

2. Газова колонка перегрівається і полум’я газу гасне.

Така ситуація може статися, якщо вода всередині трубок теплообмінника стала настільки гарячою, що утворена температура вища за межу допустимих значень. Висока температура створює сильний тиск і трубки лопаються внаслідок навантаження подібної міцності.

Зараз ми розглянемо причини і способи усунення даної поломки:

Перше – ви могли купити таку газову колонку, яка не відповідає вашому типу газу.

Тиск води настільки слабкий, що вона затримується в теплообміннику.

У старій колонці накип всередині трубок теплообмінника настільки щільно засів, що звузив проходи води. Наслідком цього є застій води в середині і перегрів нагрівача.

Instagram FB Telegram post 42 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

3. Вода в крані холодна, або газова колонка погано гріє воду.

Вода недостатньо гарячої температури може бути з двох причин:

  1. Теплообмінник забитий сажею
  2. Порвалась мембрана

Якщо тиск високий, але газова колонка все одно погано нагріває воду, необхідно перевірити вогонь. Язик полум’я настільки інтенсивний, що виступає за рамки радиатора, а колір – червоний? В такому разі причиною несправності  є сажа всередині, її необхідно усунути.

Колір вогню – блакитний, але горить дуже тьмяно? А температура води спочатку достатньо гаряча, але з часом холоднішає? Тут поломка в мембрані. Скоріш за все вона порвалась і потребує заміни.

Якщо тиск газу не відповідає вимогам нагрівача, в такому випадку вода також буде нагріватись недостатньо.

Бувають випадки, коли і нова газова колонка не дає гарячої води. В такому разі все дуже просто: шланги входу та виходу встановлені не на своїх місцях.

Instagram FB Telegram post 44 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

4. Газовий водонагрівач проточний вимикається і гасне.

Те, що колонка вимикається, зовсім не каже про її несправність. Такий факт може навпаки свідчити про правильну роботою нагрівача. Наприклад, газова колонка може вимикатись сама, коли немає тяги. Варто відмітити, що це є вкрай важливо, адже вчасно вимкнена колонка іноді може слугувати життям.

Інше питання, коли виключення ГК є результатом зношення певних деталей, або неякісної збірки апарата.

Розглянемо декілька випадків:

Нагрівач газовий нормально включається, але через кілька хвилин знову гасне. А подальше її включення можливе лише при повному охолодженні. Усі ці ознаки вказують на поломку, спричинену у димоході.

Якщо газова колонка виключається одразу ж після її включення, не пропрацювавши й 1 хвилини, тоді проблема у датчику іонізації полум’я. Викликайте майстра, він вам допоможе.

Instagram FB Telegram post 46 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

5. Сторонні звуки під час увімкнення газової колонки

Удари, хлопки, міні-вибухи чи інші сторонні звуки вказують на однозначну поломку водонагрівача і походить вона від передчасного заповнення газом камери згорання. Зараз ми спробуємо виявити причини несправності.

Автоматична газова колонка змушує першу увагу звернути на її електромагнітний клапан, сервомотор або запальний пристрій. Якщо причина поломки в останньому, то подібні дивні звуки можуть з’являтися в результаті збивання напрямку іскри всередині свічки запалювання. Під час запалення газового нагрівача, іскра має пробивати на пальник. Коли її напрямок трохи змінюється і йде на корпус, ми чуємо не характерні для колонки звуки.

Якщо причина поломки стосується електромагнітного клапану або сервомотору, то вони можуть бути просто на просто зношеними і потребують заміни.

Instagram FB Telegram post 48 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

6. Газ колонка коптить, падає чорна сажа.

Газову колонку необхідно регулярно чистити! Це дуже важливо. Адже при відсутності регулярного догляду за нагрівачем, полум’я починає коптити. Наслідки такої халатності можуть бути дуже небезпечними і закінчитися не тільки заміною строї газової колонки на нову, але й заміною всієї кухні загалом.

Чорна сажа виділяється через недостатню кількість повітря. Пізніше вона осідає на радіатор і створює ще більшу перешкоду для виходу продуктів згоряння. В результаті всіх вищеперелічених дій, сила тяги всередині наближається до 0.

Instagram FB Telegram post 50 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок

7. Газова колонка тече

Якщо у вас потік водонагрівач, скоріш за все ремонт обійдеться дуже дорого. Тут причина криється у зносі теплообмінника, який необхідно буде міняти. А запчастини до газових колонок коштують недешево. Теплообмінник, як ми знаємо, – найбільш важливий вузол будь-якого нагрівача.

В такому випадку взагалі треба замислитись, чи не краще буде замінити газову колонку. Поставити новий прилад і більше не думати про виникнення регулярних поломок.  Ми в свою чергу хочемо порекомендувати газову колонку “Львівську”. Адже цей нагрівач українського виробництва, обслуговується міськгазом і його висока якість повністю відповідає доступній ціні.

Instagram FB Telegram post 52 - Зламався газовий нагрівач? Найрозповсюдженіші причини ремонту газових колонок